zagraj-na-15-przystanku-niepodleglosc-i-udaj-sie-w-podroz-do-zlotych-lat-radia

Zagraj na 15. Przystanku Niepodległość i udaj się w podróż do złotych lat radia!

Polskie Radio partnerem 15. PRZYSTANKU NIEPODLEGŁOŚĆ i edukacyjnej gry „Tak zmienił się świat” o historii Radia

Interaktywna, multimedialna gra „Tak zmienił się świat”, ukazująca poszczególne etapy technologicznego rozwoju radia, to główna atrakcja tegorocznej, 15. odsłony „Przystanku Niepodległość” organizowanego przez Muzeum Historii Polski. Rozgrywki odbędą się w dniach 11-15 listopada br. za pośrednictwem aplikacji internetowej. Grze towarzyszyć będzie quiz tematyczny „Co Ty wiesz o radiu?”.
Polskie Radio jest partnerem wydarzenia.

Tematem przewodnim gry online „Tak zmienił się świat” są przemiany komunikacyjne i kulturowe początku XX w. Celem akcji zaś ukazanie, w jaki sposób radio zmieniło życie społeczeństwa, a rozwój nowoczesnej techniki wpłynął na dostępność informacji, oferty edukacyjnej, kulturalnej i sportowej w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Idea wydarzenia wpisuje się w edukacyjną misję Polskiego Radia – największego publicznego nadawcy, który obchodzi w tym roku 95-lecie istnienia.

Aby rozpocząć zabawę, należy wejść na stronę: muzhp.pl/pl/c/2370/15-przystanek-niepodleglosc i zalogować się do aplikacji internetowej, która jest jednocześnie kartą gry zawierającą zadania dla grających online, i mapę terenu gry miejskiej. Uzupełnieniem wirtualnych rozgrywek będzie też quiz tematyczny „Co Ty wiesz o radiu?”.
Zdobywcy najlepszych wyników otrzymają atrakcyjne nagrody.

Fabuła gry skupia się wokół życia państwa Marcińskich. Każdy członek rodziny ma jednak swoje zainteresowania i przyzwyczajenia. Dziadek nie wyobraża sobie dnia bez porcji codziennych informacji, Maria uwielbia chodzić do teatru, Adam z Anną chętnie odwiedzają kabarety, Janek uwielbia grać w piłkę nożną, a Zosia najchętniej cały dzień poświęciłaby lekturze. Pewnego dnia w domu rodziny pojawia się magiczne pudełko…

Pokonując kolejne etapy zabawy, uczestnicy gry towarzyszą rodzinie Marcińskich i podążają szlakiem dynamicznego postępu technologicznego radia, dowiadując się m.in. kiedy nadano pierwszą audycję, za pomocą jakich narzędzi przekazywano sygnał radiowy i jaki wynalazek zrewolucjonizował odbiór radia. Gra pełna jest też ciekawostek, anegdot, archiwalnych nagrań i multimedialnych materiałów dotyczących transmisji najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata, sylwetek legendarnych spikerów i radiowych sprawozdawców oraz wybitnych twórców, którzy współpracowali z Polskim Radiem.

Jak zmieniło się życie państwa Marcińskich, od kiedy w ich domu obecne jest radio? Czy uda się pogodzić upodobania wszystkich osób? A może czwartkowe spektakle radiowego „Teatru Wyobraźni”, relacje z zawodów sportowych, historyczne przemówienia, spotkania kabaretowe lub koncerty i muzyczne premiery zgromadzą przy radioodbiorniku całą rodzinę? Kluczem do zdobycia odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących przygód rodziny Marcińskich i rozwoju radia jest udział w grze „Tak zmienił się świat”.

Poznaj historię złotych lat radia i zagraj, by świętować z nami odzyskanie niepodległości!

Polskie Radio partnerem 15. Przystanku Niepodległość

Polskie Radio partnerem 15. Przystanku Niepodległość

Więcej informacji: muzhp.pl/pl/c/2370/15-przystanek-niepodleglosc (od 9 listopada br.)

Spot promujący grę „Tak zmienił się świat” do objerzenia pod adresem:
www.youtube.com/watch?v=Na8k9eNY1WU&feature=youtu.be

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE