Patronaty TVP Kultura

bsnowfest-2019b

SnowFest 2019

Podczas najważniejszego wydarzenia zimy, 8 i 9 lutego w Szczyrku na kilku scenach SnowFest Festival zaprezentuje się ponad 30 artystów sceny hip-hop, drum’n’bass, house i electro, a riderzy po raz pierwszy w historii będą mieli okazję spróbować swoich sił przy wykonywaniu trików na śniegu jadąc przy wyciągu do wake’a!

bwyspianski-nieznany-muzeum-narodowe-w-krakowie-nie-przestaje-odkrywac-tworczosci-stanislawa-wyspianskiegob

„Wyspiański. Nieznany”. Muzeum Narodowe w Krakowie nie przestaje odkrywać twórczości Stanisława Wyspiańskiego

W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie powstała secesyjna biblioteka. Wszystko po to, by wyeksponować księgozbiór Stanisława Wyspiańskiego, jego projekty edytorskie oraz pierwodruki dramatów.

bkatalog-czas-przez-nikogo-niezlapanyb

Katalog „Czas przez nikogo niezłapany”

Muzeum Ziemi Wschowskiej w 2018 roku wydało katalog kolekcji dzieł Eugeniusza Geta Stankiewicza.

bopera-rara-2019-tradycja-i-eksperymentb

OPERA RARA 2019: tradycja i eksperyment

Już po raz jedenasty w Krakowie odbędzie się festiwal Opera Rara. Od 31 stycznia do 17 lutego 2019 roku zobaczymy m.in. cztery produkcje sceniczne oraz wokalne recitale w gwiazdorskiej obsadzie.

bischola-cantorum-zabrzmi-kolejny-razbi

SCHOLA CANTORUM zabrzmi kolejny raz!

Nie tak dawno świętowaliśmy jubileusz czterdziestolecia Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM, a już wkrótce spotkamy się w - jak zawsze gościnnych - murach najstarszego miasta w Polsce. Najstarsze metryką, ale młode duchem miasto oddaje muzykom, tancerzom i plastykom to, co ma najcenniejsze - swoją ogromną życzliwość i umiłowanie dawnych barw i dźwięków.

b23-ogolnopolski-festiwal-piosenki-artystycznej-eliminacjeb

23. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej ELIMINACJE

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA od ponad 20 lat jest miejscem prezentacji najwybitniejszych osiągnięć ruchu muzycznego oraz popularyzacji piosenki literackiej. Zgłoszenia na przesłuchania eliminacyjne przyjmowane są do 31 stycznia 2019 r.

blouis-marcoussis-polski-tworca-kubizmu-wystawa-prac-w-domu-aukcyjnym-librab

Louis Marcoussis – polski twórca kubizmu / Wystawa prac w Domu Aukcyjnym Libra

Kubizm uznawany jest za jeden z ważniejszych przełomów artystycznych w historii sztuki. Ludwik Kazimierz Markus – przez Guillaume Apollinaire’a ochrzczony Louis Marcousissem, obok Pabla Picassa i Georges’a Braque’a współtworzył nowy nurt w sztuce nadając mu jego ikoniczny, syntetyczny charakter. Wystawa prac Marcoussisa w Domu Aukcyjnym Libra to niepowtarzalna okazja, aby na własne oczy obejrzeć dzieła dojrzałego kubizmu – od momentu kształtowania się stylu po jego oryginalną redakcję.

POLECAMY NA VOD

Oskar Kolberg – życie i pasja

Videofan, Zygmunt Rytka

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE