Patronaty TVP Kultura

41-miedzynarodowy-festiwal-muzyki-organowej-choralnej-i-kameralnej-gdansk-2018

41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2018

41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2018. rozpocznie się koncertem inauguracyjnym 06 lipca i potrwa do 31 sierpnia. Koncerty odbywają się w każdy piątek o 20:15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. 15 sierpnia o godzinie 20:30 odbędzie się koncert specjalny z okazji Święta Odpustowego Wniebowzięcia NMP.

dolnoslaskie-warsztaty-szkla-artystycznego-eksperyment

Dolnośląskie Warsztaty Szkła Artystycznego. EKSPERYMENT

W dniach 15–25 sierpnia 2018 roku Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zorganizuje warsztaty, które są kontynuacją ośmiu wcześniejszych projektów plenerowych związanych ze sztuką szkła (e-Glass Festiwalu).

barokowe-eksploracje-2018

Barokowe Eksploracje 2018

Opera barokowa oraz koncerty oratoryjno – kantatowe, z udziałem światowej klasy artystów, w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Barokowe Eksploracje .

koncert-zlote-lata-swingu-jubileusz-25lecia-big-bandu-juniors-bandstarachowice

Koncert „Złote lata swingu” - Jubileusz 25-lecia big bandu „Juniors Band-Starachowice”

Pasja, ciężka praca oraz zdolni, młodzi ludzie to kwintesencja Juniors Bandu pod dyrekcją Mirosława Gęborka, którzy ćwierć wieku artystycznej działalności podsumują w czasie wyjątkowego koncertu.

muzyka-w-raju-edycja-xvi

Muzyka w Raju – edycja XVI

Od 17 do 25 sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Paradyżu-Gościkowie na Ziemi Lubuskiej odbędzie się XVI edycja festiwalu „Muzyka w Raju”, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

10-miedzynarodowe-biennale-artystycznej-tkaniny-lnianej-z-krosna-do-krosna-2018

10. Międzynarodowe Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej „Z krosna do Krosna” 2018

Muzeum Rzemiosła w Krośnie po raz dziesiąty zaprasza na wystawę premierową Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej „Z krosna do Krosna”. Pomysł zorganizowania wydarzenia zrodził się w 2000 roku a sama impreza jest nawiązaniem do bogatych tradycji tkackich Podkarpacia.

ix-manu-summer-jazz-sundays

IX Manu Summer Jazz Sundays

Jazz w najlepszym wykonaniu znów zagości w Łodzi. W sierpniu, na rynku Manufaktury odbędzie się festiwal Manu Summer Jazz Sundays. Tegoroczna edycja festiwalu upłynie pod hasłem LodzerJazz&CO.

POLECAMY NA VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE