Programy

kino-nocne-bialy-bog
Film

Kino nocne – Biały Bóg

Najlepszy film sekcji Un Certain Regard na 67. MFF w Cannes. Polityczna metafora ubrana w gatunkowy kostium.

rejestracje-teatralne-tvp-kultura-w-kinie-elektronik
Wydarzenie

Rejestracje teatralne TVP Kultura w Kinie Elektronik

Od września 2017 TVP Kultura i warszawskie Kino Elektronik zapraszają na Teatr w Kinie, czyli zaprezentowaną na wielkim ekranie krótką historię współczesnego teatru.

wieczor-kinomana-siec
Film

Wieczór kinomana - Sieć

Nagrodzone czterema Oscarami dzieło Sidneya Lumeta z 1976 roku z Faye Dunaway, Williamem Holdenem, Peterem Finchem i Robertem Duvallem w rolach głównych.

tygodnik-kulturalny
Magazyn

Tygodnik Kulturalny

Magazyn podsumowujący najważniejsze wydarzenia tygodnia. Autorzy programu wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiają o wydarzeniach kulturalnych, na które warto zwrócić uwagę.

dziennik-filozofa-przetrwanie-i-zbawienie
Magazyn

Dziennik filozofa - przetrwanie i zbawienie

Seria krótkich, pięciominutowych audycji, w których filozofowie: prof. dr hab. Robert Piłat z UKSW i prof. dr hab. Jacek Hołówka z UW w przystępny i nierzadko zabawny sposób tłumaczą filozoficzne problemy życia codziennego.

beauty-is-a-crime
Koncert

Beauty is a Crime

Zapis koncertu, który odbył się na festiwalu Musikfest Bremen. Teodor Currentzis – ekscentryk, wizjoner i geniusz - dyryguje Koncertem skrzypcowym e-moll Mendelssohna i Symfonią nr 3 Brahmsa.

wszystkie-stworzenia-duze-i-male
Serial

Wszystkie stworzenia duże i małe

Wspaniały brytyjski serial z końca lat 70., opowiadający o codziennej pracy i życiu osobistym weterynarza na angielskiej prowincji w połowie lat 30. XX w. i później.

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE