ii-festiwal-historii-alternatywnej

II Festiwal Historii Alternatywnej

Kluczowe wydarzenia historyczne inspirują do wielowymiarowych rozważań również na temat alternatywnych scenariuszy przeszłości. O tym jak mogły potoczyć się nasze dzieje będą dyskutować pisarze, dziennikarze, historycy i ekonomiści podczas drugiej już edycji wyjątkowej imprezy.

W scenerii postindustrialnego kompleksu Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu już po raz kolejny odbędzie się intelektualna uczta dla wszystkich miłośników historii alternatywnej. W wielowymiarową podróż w czasie zabiorą widzów festiwalu podczas prelekcji i paneli dyskusyjnych uznani autorzy literatury fantastycznej i popularnonaukowej, dziennikarze oraz historycy. Wśród nich znajdą się m.in. A. Pilipiuk, J. Komuda, S. Koper, P. Langenfeld, T. Płużański.

Dodatkową i unikalną w swej formie atrakcją będzie sztuka teatralna i koncert muzyczny. Spektakl „Czerwona Gorączka” w reż. Michała Białeckiego oparty na jednym z opowiadań A. Pilipiuka przygotowany został we współpracy z Teatrem Nowym w Zabrzu. Klimat poszczególnych epok wzbogaci zaś muzycznie występ Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

Festiwal podzielony jest na kilka bloków tematycznych. Główny jest poświęcony bitwie warszawskiej i relacjom polsko-sowieckim w szerokim kontekście wydarzeń mających miejsce w 1920 roku oraz okresie międzywojennym. W kolejnych eksperci zajmować będą się alternatywnymi scenariuszami roku 1945, okresu PRL oraz transformacji gospodarczo-ustrojowej lat 90.

Miejsce: Sztolnia Królowa Luiza przy zabytkowym kompleksie kopalni Guido w Zabrzu, budynek Łaźni Łańcuszkowej, ul. Wolności 408, Zabrze

Termin: 5-6 września 2020

II Festiwal Historii Alternatywnej

II Festiwal Historii Alternatywnej

alterhist.pl/
www.facebook.com/alterhist

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE