10lecie-stowarzyszenie-immieczyslawa-karlowicza-i-festiwalu-muzyka-na-szczytach

10-LECIE STOWARZYSZENIE IM.MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA I FESTIWALU "MUZYKA NA SZCZYTACH"

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem – organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” – zaprasza na obchody swojego 10-lecia.

W ramach obchodów odbędzie się Gala Mozartowska, podczas której usłyszymy duety oraz wokalne utwory solowe Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Olgi Pasiecznik i Roberta Gierlacha występujących razem z orkiestrą Sinfonietta Cracovia (21 lipca 2018, kościół św. Krzyża w Zakopanem), intrygujący spektakl „DO DNA” w reżyserii Ewy Kaim, do którego wszystkie teksty i muzyka pochodzą z oryginalnych ludowych źródeł (31 sierpnia 2018, Teatr Witkacego w Zakopanem), koncert amerykańskiej gwiazdy – kwartetu Kronos (1 września 2018, kościół św. Krzyża w Zakopanem) oraz dziesiąta edycja festiwalu „Muzyka na szczytach”.

W programie festiwalu, oprócz znakomitych koncertów w doskonałych wykonaniach, znalazła się też projekcja filmu „Rękopis znaleziony w Saragossie” w reżyserii Wojciecha Hasa z muzyką Krzysztofa Pendereckiego, przed którą słowo wstępne wygłosi Agata Kwiecińska (5 września 2018, „Kino Miejsce” w Zakopanem) oraz cykl „Klub Rozmów na Szczytach” w ramach imprez towarzyszących festiwalowi.

10-LECIE STOWARZYSZENIE IM.MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA I FESTIWALU

10-LECIE STOWARZYSZENIE IM.MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA I FESTIWALU "MUZYKA NA SZCZYTACH"

www.muzykanaszczytach.com

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE