premiera-plyty-marka-napiorkowskiego-wawnyc

Premiera płyty Marka Napiórkowskiego "WAW-NYC"

WAW-NYC to unikatowa fuzja różnorodnych osobowości, która łączy dwa odległe miasta siłą muzyki ich jazzowych reprezentantów.

Kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję dają doświadczonym improwizatorom możliwość pełnego interakcji muzykowania, gdzie europejski koncept harmoniczny łączy się z kulturą rytmu z kolebki jazzu i kubańską żarliwością.

W przedsięwzięciu wzięli udział znamienici muzycy, w tym dwaj których znamy już z poprzednich realizacji muzycznych Napiórkowskiego: jego wieloletni współpracownik, wybitny i rozchwytywany basista Robert Kubiszyn oraz nowojorski mistrz perkusji, który zagrał na wydanej w 2013 roku płycie „UP!” - Clarence Penn. Po raz pierwszy muzyczna droga Napiórkowskiego spotyka się z – nominowanym za swój ostatni album do Nagrody GRAMMY – pianistą Manuelem Valerą. Płynąca w jego żyłach kubańska krew nadała ekspresyjnych walorów wyszukanym kompozycjom Napiórkowskiego. Niespodzianką jest pojawienie się na płycie jednego z najwybitniejszych saksofonistów na świecie – Chrisa Pottera, artysty z jazzowego Olimpu. Jego imponujący ton można usłyszeć w utworze promującym album - „The Way”:29 września 2017

Premiera płyty Marka Napiórkowskiego

Premiera płyty Marka Napiórkowskiego "WAW-NYC"

www.facebook.com/napiormusic

VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE