koprodukowany-przez-telewizje-polska-ksiaze-i-dybuk-nagrodzony-na-mff-w-wenecji

Koprodukowany przez Telewizję Polską "Książę i dybuk" nagrodzony na MFF w Wenecji

Wspólne dzieło Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego o Michale Waszyńskim uhonorowano na festiwalu w Wenecji w kategorii najlepszy dokument o kinie.

Film „Książę i dybuk” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy dokument o kinie w sekcji Venice Classics – Best Documentary on Cinema. Jest to portret polskiego filmowca Michała Waszyńskiego (1904-1965), tajemniczej postaci światowego kina. Autorzy dokumentu odebrali nagrodę podczas sobotniej gali w Pałacu Festiwalowym na Lido.

Złotego Lwa na 74. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji otrzymał amerykański film „The Shape of Water” w reżyserii Meksykanina Guillermo del Toro.

Nagrodę dla najlepszej aktorki otrzymała Charlotte Rampling za rolę w filmie „Hannah” młodego włoskiego reżysera Andrei Pallaoro.

Za najlepszego aktora jury uznało Palestyńczyka Kamela el Bashę, który zagrał we francusko-libańskim filmie „L'insulte” w reżyserii Ziada Doueiriego.

Wielką nagrodę jury przyznano dramatowi „Foxtrot” Samuela Maoza, koprodukcji izraelsko-niemiecko-francusko-szwajcarskiej.

Srebrnego Lwa za najlepszą reżyserię dostał Xavier Legrand z Francji, autor filmu „Jusqu'a la garde”. 

Źródło: TVP Info

VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE