Polecamy

ja-feuerbach
Teatr

Ja, Feuerbach

Głośna współczesna sztuka niemieckiego dramatopisarza i reżysera Tankreda Dorsta w reżyserii z rolą główną Piotra Fronczewskiego.

lekkie-obyczaje-kumple-od-kufla
Film

Lekkie obyczaje - Kumple od kufla

Czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa? Reżyser Joe Swanberg nie daje jasnej odpowiedzi, ale stawia konkretne pytanie, które w życiu i w kinie powraca, jak bumerang.

na-wschod-od-hollywood-lowcy-glow
Film

Na wschód od Hollywood - Łowcy głów

Adaptacja bestsellerowej powieści Jo Nesbø w reżyserii Mortena Tylduma. W rolach głównych Aksel Hennie, Synnøve Macody Lund i Nikolaj Coster-Waldau.

grudzien-z-audrey-hepburn-szarada
Film

Grudzień z Audrey Hepburn - Szarada

W grudniu TVP Kultura zaprasza na przegląd ról Audrey Hepburn. Widzowie zobaczą aż pięć kreacji jednej z największych gwiazd srebrnego ekranu – co tydzień w Czwartkowym Klubie Filmowym i dodatkowo w Boże Narodzenie.

pojedynki-stulecia-wat-i-catmackiewicz
Magazyn

Pojedynki stulecia - Wat i Cat-Mackiewicz

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. W 2018 roku mija sto lat od tego wydarzenia. Program „Pojedynki stulecia" przybliża widzom te postaci, które są najbardziej reprezentatywne dla przełomowych momentów w historii polskiej drogi do wolności.

portrety-paryz-czas-dokonany
Dokument

Portrety - Paryż. Czas dokonany

Film dokumentalny Michała Muzyczuka, poświęcony dziennikarzowi i pisarzowi Bronisławowi Wildsteinowi.

ziemia-i-cien
Film

Ziemia i cień

Pełnometrażowy debiut fabularny kolumbijskiego reżysera Césara Acevedo. Film miał premierę w Cannes w 2015 r. w sekcji Semaine de la Critique, gdzie otrzymał cztery nagrody, w tym Camera d'Or - najbardziej prestiżową nagrodę dla najlepszego debiutu fabularnego.

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE