Polecamy

rejestracje-teatralne-tvp-kultura-w-kinie-elektronik
Wydarzenie

Rejestracje teatralne TVP Kultura w Kinie Elektronik

Od września TVP Kultura i warszawskie Kino Elektronik zapraszają na Teatr w Kinie, czyli zaprezentowaną na wielkim ekranie krótką historię współczesnego teatru.

miesiac-z-josephem-conradem-amy-foster
Teatr

Miesiąc z Josephem Conradem - Amy Foster

Telewizyjna inscenizacja noweli Josepha Conrada.

lekkie-obyczaje-tajne-przez-poufne
Film

Lekkie obyczaje - Tajne przez poufne

Groteska braci Ethana i Joela Coenów, w której komedia, kryminał i czarny humor mieszają się w idealnych, jak zwykle, proporcjach. Do tego gwiazdorska obsada, z Tildą Swinton i Bradem Pittem na czele.

na-wschod-od-hollywood-pozycja-dziecka
Film

Na wschód od Hollywood - Pozycja dziecka

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie rumuński dramat Călina Petera Netzera.

pegaz
Magazyn

Pegaz

Cotygodniowa dawka wiedzy o najważniejszych wydarzeniach ze świata kultury. W najbliższym odcinku m.in. o sytuacji w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

jedna-scena-jancio-wodnik
Magazyn

Jedna Scena - Jańcio Wodnik

Rozmowa Michała Chacińskiego z Janem Jakubem Kolskim o najważniejszej scenie filmu "Jańcio Wodnik". Po programie - premierowa emisja omawianego dzieła.

swiat-w-dokumencie-jutro-nas-nie-bedzie
Dokument

Świat w dokumencie - Jutro nas nie będzie

W świecie, gdzie wszystko jest na sprzedaż, nawet sztuka uliczna ma swoją cenę. Pytanie tylko, jaką? TVP Kultura przedstawia film dokumentalny o niezwykłych artystach z Kathputli i ich losie uzależnionym od pewnej decyzji hinduskiego rządu.

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE