Patronaty TVP Kultura

14-krakowska-jesien-jazzowa-71029112019

14. Krakowska Jesień Jazzowa / 7.10–29.11.2019

Dwa miesiące, ponad dwadzieścia koncertów, fenomeny współczesnej muzyki improwizowanej. W tym roku ponownie usłyszymy najlepszych i najodważniejszych wykonawców tego nurtu. Festiwal potrwa do końca listopada.

soundedit-19-zlota-jedenastka

Soundedit ’19 – Złota Jedenastka!

Przed nami 11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, czyli prawdopodobnie najlepiej wyprodukowanego święta muzyki na Świecie. Koncerty, spotkania z artystami, warsztaty i wiele innych wydarzeń zgromadzi w Łodzi fanów doskonałego brzmienia. Festiwal rozpocznie się w Klubie Wytwórnia już 24 października i potrwa cztery dni.

Nie zabraknie uroczystej Gali (sobota, 26 października), podczas której statuetka „Człowieka ze Złotym Uchem” trafi do rąk aż pięciu artystów. Wyróżnieni to: znany ze współpracy z Nickiem Cave'm australijski muzyk – Mick Harvey, odkrywca zespołu The Ramones – Craig Leon, producent Nirvany – Steve Albini, współzałożyciel i lider zespołu Lady Pank – Jan Borysewicz oraz piosenkarz i kompozytor – Stanisław Soyka.

muzyka-wiary-muzyka-pokoju-2019

MUZYKA WIARY – MUZYKA POKOJU 2019!

21 października w Warszawie rozpocznie się trzecia edycja festiwalu Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju. W tym roku usłyszymy wyjątkową plejadę gwiazd muzyki jazzowej, klasycznej i improwizowanej.
Wystąpią: Royal String Quartet, Wacław Zimpeli, Marcin Masecki, Bastarda, Tomasz Pokrzywiński i Joanna Halszka Sokołowska oraz z solowym projektem Jerzy Rogiewicz.
Organizatorem festiwalu jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.

rasp-lovers-romantic-alternative-schizophrenic-punk

RASP Lovers — “Romantic Alternative Schizophrenic Punk”

Jerzy Mączyński - tenor and baritone saxophone
Szymon Wójcik - guitar and compositions
Marcel Baliński - piano and MICROkorg
Rafał Różalski - double bass
Bartosz Szablowski – drums

palmjazz-festival

PALMJAZZ FESTIVAL

Po pierwsze muzyka. Po drugie jazz. Po trzecie atmosfera. Po czwarte artyści. Po piąte publiczność. Po szóste społeczność. Po siódme jesień.
Po ósme Gliwice. Po dziewiąte Jazovia. Po dziesiąte – PalmJazzFestival!

snowfest-festival-zapowiada-mocnych-artystow-siodmej-edycji

SnowFest Festival zapowiada mocnych artystów Siódmej edycji

Siódma edycja SnowFest odbędzie się tradycyjnie u podnóża skoczni Skalite w Szczyrku 28 i 29 lutego. W polskie góry ściągnie śmietanka światowej sceny muzycznej - od drum’n’bassu po rap.

a-festival-2019-afestival-miedzynarodowy-festiwal-tworcow-przestrzeni-miejskiej

A FESTIVAL 2019 / #afestival - międzynarodowy festiwal twórców przestrzeni miejskiej

EDUKACJA | INTEGRACJA | EKSPERYMENT | INNOWACJA
23 - 27/10/2019 / Katowice


A Jest to też laboratorium miasta i miejskości, w którym produkuje się lepszą jakość życia dla mieszkańców, nowe standardy urzędnicze, innowacyjne narzędzia dla aktywistów i programy współpracy ze światem biznesu.

Pracownikami tej fabryki są twórcy przestrzeni miejskiej - czyli wszyscy związani z miastem - mieszkańcy, przedsiębiorcy, urzędnicy, aktywiści, artyści oraz przedstawiciele uczelni wyższych - pracownicy naukowi i studenci.

POLECAMY NA VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE