Patronaty TVP Kultura

25-miedzynarodowy-festiwal-sztuka-ulicy-w-warszawie-24-czerwca-2-lipca-2017

25. Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy w Warszawie, 24 czerwca – 2 lipca 2017

Przez dwa letnie weekendy stolica będzie gospodarzem jubileuszowego 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy. 12 spektakli plenerowych teatrów polskich i zagranicznych zostanie wystawionych na warszawskich skwerach i w parkach, na tegoroczną edycje zaproszeni zostali artyści z Włoch, Niemiec, Rosji oraz Polski.

milosnicy-mozarta-w-noc-muzeow-wok

Miłośnicy Mozarta w Noc Muzeów WOK

20 maja br. Warszawska Opera Kameralna współuczestnicząc w warszawskiej Nocy Muzeów otworzyła swoje podwoje dla wszystkich miłośników Mozarta. Przygotowany dziewięciogodzinny program był uwerturą i prologiem do najbliższego, 27. Festiwalu Mozartowskiego. Występy muzyków kończyły się owacjami na stojąco i prośbami o bisy.

fotofestiwal-2017-dasz-wiare-can-you-imagine

FOTOFESTIWAL 2017: “DASZ WIARĘ?/ CAN YOU IMAGINE?”

Nowe rzeczywistości, niby-biografie, dziwaczne, nieprawdopodobne światy. W tym roku Fotofestiwal zaprosił artystów, w twórczości których granice między tym co realne i nierealne przestają być oczywiste.

premiera-filmu-nazywam-sie-cukinia

Premiera filmu „Nazywam się Cukinia”

Do kin wchodzi, podbijająca serca europejskiej widowni, fenomenalna francusko-szwajcarska animacja „Nazywam się Cukinia” reż. Claude Barras. Polski Dystrybutor VIVARTO SP. Z O.O. premierę zaplanował na 2. czerwca 2017 r.

pixel-heaven-2017-wielkie-swieto-gier-niezaleznych-i-fanow-retrorozrywki-startuje-po-raz-piaty

Pixel Heaven 2017 – wielkie święto gier niezależnych i fanów retro-rozrywki startuje po raz piąty!

W dniach 25 – 27 maja 2017 r. odbędzie się piąta edycja Pixel Heaven - wyjątkowego wydarzenia dla wielbicieli elektronicznej rozrywki, którzy pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, niezależnych twórców gier wideo oraz miłośników komiksów, gier planszowych i klimatów lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

27-festiwal-mozartowski-w-warszawie

27. Festiwal Mozartowski w Warszawie

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w 27. edycji Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie. Festiwal zainauguruje 12 czerwca koncertowe wykonanie opery „Don Giovanni” z udziałem Artura Rucińskiego w Filharmonii Narodowej. Festiwal zakończy się 15 lipca Wielką Galą Operową z udziałem gwiazd w Teatrze Polskim.

swieto-mlodej-sztuki-nad-wisla

Święto młodej sztuki nad Wisłą

Finał 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii odbędzie się w Muzeum nad Wisłą w Warszawie. Na wernisażu 27 czerwca br. zobaczymy prace wszystkich finalistów oraz poznamy laureatów konkursu.

POLECAMY NA VOD

Dezerterzy, Renata Przemyk

Informacje kulturalne, 12.04.2017

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE