Patronaty TVP Kultura

top-ten-etiudaanima-2017

Top Ten Etiuda&Anima 2017

ANIMA.PL – konkurs polskich filmów animowanych – to organizowany po raz pierwszy w trakcie festiwalu Etiuda&Anima konkurs polskich animowanych filmów krótkometrażowych. Stanowi on próbę podsumowania produkcji filmowej z ostatnich dwóch lat i od b.r. będzie stałym (jako trzeci konkurs) punktem festiwalowego programu.

premiera-nowej-plyty-beaty-przybytek-today-girls-dont-cry-juz-27-listopada

Premiera nowej płyty BEATY PRZYBYTEK – TODAY GIRLS DON’T CRY już 27 listopada!

Długo kazała na siebie czekać, ale nareszcie jest! Po nagrodzonej „Mateuszem Trójki 2013” płycie „I’m Gonna Rock You” Beata Przybytek wraca z nowym autorskim albumem „Today Girls Don’t Cry”.

basso-2-miedzynarodowe-biennale-dzwiekow-niskich-warszawa-2017

BASSO 2. Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich - Warszawa 2017

Bruno Cocset z zespołem Les Basses Réunies, Dominik Połoński, Katarzyna Zdybel-Nam, AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia, Justyna i Zdzisław Piernik, Wojciech Pilichowski.

silk-road-international-cultural-forum-2017

Silk Road International Cultural Forum 2017

W dniach 29-30.11. w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Silk Road International Cultural Forum, które stanowi platformę komunikacji kulturalnej między krajami leżącymi wzdłuż Jedwabnego Szlaku.

blisko-200-prac-w-wystawie-finalowej-bielskiej-jesieni-2017

Blisko 200 prac w wystawie finałowej Bielskiej Jesieni 2017!

Dzieła malarskie 69 artystów z całej Polski będą prezentowane na wystawie 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej. Wśród nich obrazy zdobywcy Grand Prix konkursu – Nagrody Ministra i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatów nagród i wyróżnień przyznanych przez jury pod przewodnictwem Jerzego Kosałki.

wystawa-czego-nie-moglismy-wykrzyczec-swiatu-w-zydowskim-instytucie-historycznym

Wystawa Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu w Żydowskim Instytucie Historycznym

16 listopada, w Żydowskim Instytucie Historycznym zostanie otwarta wystawa „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”. Jest to najważniejsza część programu Oneg Szabat, którego celem jest udostępnienie i upowszechnienie wiedzy o Podziemnym Archiwum Getta Warszawy.

krotkie-sny-podczas-cinemaforum-2017

Krótkie sny podczas CINEMAFORUM 2017

16. edycja festiwalu CINEMAFORUM odbędzie się w dniach 8-12 listopada w Kinotece (Pałac Kultury i Nauki) oraz w kinie Jack's przy ul. Brackiej w Warszawie. CINEMAFORUM od wielu lat prezentuje najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata - prosto z festiwali w Cannes, Berlinale czy Toronto, ale także zaprasza do udziału w warsztatach, spotkaniach i debatach filmowych.

POLECAMY NA VOD

Dezerterzy, Renata Przemyk

Informacje kulturalne, 12.04.2017

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE