Patronaty TVP Kultura

marcin-wasilewski-trio-nils-petter-molvr-30-kwietnia-2017-we-wroclawiu

MARCIN WASILEWSKI TRIO & NILS PETTER MOLVÆR / 30 kwietnia 2017 we Wrocławiu

30 kwietnia 2017 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu UNESCO Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu zaprasza na koncert Marcin Wasilewski Trio z gościnnym udziałem Nilsa Pettera Molværa.

35-festiwal-szkol-teatralnych-jazda-na-scene

35. Festiwal Szkół Teatralnych. Jazda na scenę!

Szkoła Filmowa w Łodzi zaprasza na jubileuszową edycję Festiwalu Szkół Teatralnych. Już po raz 35. młodzi aktorzy zawalczą o nagrody i uwagę widzów.

zsolnay-perly-wegierskiej-secesji-w-krakowie

Zsolnay – perły węgierskiej secesji w Krakowie

Do 2 lipca w MCK w Krakowie będzie można zwiedzać wystawę „Zsolnay. Węgierska secesja”. Ekspozycja jest organizowana w ramach Roku Kultury Węgierskiej 2016/2017 w Polsce.

trwa-nabor-do-20-konkursu-pamietajmy-o-osieckiej-rozspiewani-przybywajcie

Trwa nabór do 20. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Rozśpiewani, przybywajcie!

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej ogłosiła 20. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej”. Wokaliści zainteresowani udziałem w Konkursie, mogą zgłaszać się do 31 maja 2017. Czekają niezwykłe emocje i... nagrody!

miedzynarodowy-konkurs-muzyczny-im-michala-spisaka

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka

Od 14 do 23 września w Pałacu Kultury Zagłębia będziemy świadkami narodzin młodych mistrzów instrumentu, których wyłoni XI Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Muzycy z całego świata będą rywalizować w trzech specjalnościach: altówka, skrzypce i obój.

stanislaw-brach-miodem-plynace

Stanisław Brach „Miodem płynące”

Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków zaprasza na wystawę Stanisława Bracha „Miodem płynące”, którą będzie można oglądać od 25 kwietnia – 14 maja 2017 w Domu Artysty Plastyka.

pe-drom-baro-na-wielkiej-drodze-od-cyganow-do-romow

„Pe drom baro… Na wielkiej drodze. Od Cyganów do Romów”

Pierwsza prezentacja wyjątkowego zbioru Andrzeja Grzymała-Kazłowskiego, założyciela i właściciela Muzeum Kultury Romów w Warszawie. Ta unikatowa kolekcja cyganaliów w całości prezentowana była dotychczas tylko w odsłonie wirtualnej.

POLECAMY NA VOD

Dezerterzy, Renata Przemyk

Informacje kulturalne, 12.04.2017

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE