wystawa-tadeusza-baranowskiego-stany-umyslu-ii

Wystawa Tadeusza Baranowskiego „Stany umysłu II”

Jeden z trzech najbardziej kultowych polskich twórców komiksów (obok Papcia Chmiela i Janusza Christy), prezentuje tym razem swoją twórczość malarską opartą o przestrzenne materie strukturalne.

Tadeusz Baranowski to absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Warszawie. Oprócz malarstwa zajmował się także grafiką użytkową, prasową oraz twórczością dla dzieci, za którą otrzymał od Ministra Kultury i Sztuki oraz Dziedzictwa Narodowego medal „Gloria Artis” (2007 r.). Za sprawą swoich autorskich komiksów dla dzieci (m.in. „Antresolka Profesorka Nerwosolka”, „Skąd się bierze woda sodowa”, czy „Podróż smokiem Diplodokiem”) znalazł się w amerykańskiej antologii wydanej przez wydawnictwo Universe pt. „1001 comics you must read before die”.

Wystawa „Stanu umysłu II” jest podsumowaniem ostatnich dziesięciu lat jego twórczości malarskiej. Artysta wciąż eksperymentuje, konstruując wielkoformatowe kompozycje bliskie płaskorzeźbie, czy reliefowi. Swoje trójwymiarowe obrazy układa na blejtramach płóciennych lub płytach pleksi. Tworzy na nich swoistą sztukaterię z najróżniejszych materiałów m.in. z tkanin, tektur, drewna, polistyrenu. Zaskakujące kształty układają się w przedziwne panoramy i światy pozwalając na ich wnikliwe obserwowanie.

Tadeusz Baranowski
„STANY UMYSŁU II”
Wystawa w dniach: 24 lipca - 9 sierpnia 2018
Galeria Lufcik
Dom Artysty Plastyka, ul. Mazowiecka 11a, Warszawa Wernisaż: 24.07.2018, godz. 18:00

Wystawa Tadeusza Baranowskiego „Stany umysłu II”

Wystawa Tadeusza Baranowskiego „Stany umysłu II”

owzpap.org

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE