swiatowa-premiera-corki-trenera-w-dniu-otwarcia-tegorocznych-nowych-horyzontow

Światowa premiera „Córki trenera” w dniu otwarcia tegorocznych Nowych Horyzontów!

Podczas gali otwarcia 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty odbędzie się światowa premiera koprodukowanego przez Telewizję Polską filmu „Córka trenera” w reżyserii Łukasza Grzegorzka z Jackiem Braciakiem.

Autor stylowego i bezpretensjonalnego „Kampera” z 2016 roku, zaprasza widzów do swojego rozpoznawalnego świata, pełnego szczerości i humoru zrównoważonego sporą porcją empatii.

Łukasz Grzegorzek o swoim drugim filmie mówi tak: „W "Córce trenera" najbardziej interesująca jest dla mnie cierpka miłość pomiędzy łagodną i optymistyczną córką, a rebeliancko nastawionym do świata tatą. Mój bohater jest buntownikiem szczególnym: naiwnym, anachronicznym dziwakiem. I za to go kocham najmocniej”. „Córka trenera” to uniwersalna opowieść o dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. Ojciec nastolatki marzy, by jego córka została mistrzynią Polski w tenisie, a ona robi wszystko, by od tenisa uciec. Siłą filmu są naturalność i sugestywne postaci, wyśmienicie zagrane przez Jacka Braciak i Karolinę Bruchnicką.

Festiwal Nowe Horyzonty od lat wyznacza kierunki i przewiduje trendy w sztuce filmowej. Stawiając na najlepsze światowe produkcje, wciąż poszukuje ciekawych i wyrazistych osobowości. Na tym festiwalu wychowały się już pokolenia kinomanów.

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE