zabytki-z-kultura-wakacyjny-konkurs-nid-i-tvp-kultura

"Zabytki z Kulturą" - wakacyjny konkurs NID i TVP Kultura

Od 2 lipca do 31 sierpnia 2018 r. na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa – www.zabytek.pl będzie trwał konkurs „Zabytki z Kulturą”, którego patronem medialnym jest TVP Kultura.

Konkurs ma promować wiedzę o dziedzictwie kulturowym i wartości zabytków w Polsce poprzez poznawanie i uzupełnianie zasobów portalu www.zabytek.pl. Daje też możliwość tworzenia własnych treści w postaci wycieczek po Polsce, szlakiem rodzimych zabytków.
Chętni do udziału w konkursie muszą zarejestrować się na stronie www.zabytek.pl i za pomocą dostępnych funkcjonalności stworzyć propozycję wycieczki szlakiem zabytków znajdujących się w zasobach portalu. Wycieczki można tworzyć z wykorzystaniem różnych środków lokomocji (piesza, rower, samochód), różnego czasu trwania wycieczki (maksymalnie jeden dzień) oraz uzupełnić o krótki opis zachęcający do zwiedzania obiektów na trasie wycieczki. Dodatkowo punktowane przez jury będzie uzupełnienie danych – fotograficznych lub opisowych – o zabytku, gromadzonych na portalu. Oprócz zgłoszenia wycieczki do konkursu można zapisać ją w formie pliku PDF lub w terenie z wykorzystaniem urządzenia mobilnego z GPS nawigować się między kolejnymi punktami szlaku.

Zgłaszane wycieczki zostaną ocenione pod kątem zarówno atrakcyjności, konceptu, jak i wkładu własnego np. przygotowanie fotografii czy ciekawych opisów zabytków wpisanych do rejestru zabytków. Dla laureatów konkursu „Zabytki z Kulturą” przewidziano atrakcyjne nagrody: kamery GoPro oraz kamery Cube. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi we wrześniu 2018 r.

Strona www.zabytek.pl, administrowana przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, to innowacyjny serwis, który zawiera 84 000 obiektów zabytkowych, wizualizacje 3D, wersję mobilną zintegrowaną z Google Maps i bogate kolekcje tematyczne.

Patronem medialnym konkursu jest TVP Kultura.

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE