final-ogolnopolskiego-konkursu-retorycznego

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego

15 kwietnia 2018 r., w Warszawie, odbędzie się finał Konkursu Retorycznego, organizowanego przez Fundację Akademia Retoryki, pod patronatem MEN. O główną nagrodę powalczy dziesięciu finalistów.

Do konkursu zgłosiło się ok.150 młodych ludzi z całej Polski. Spośród nadesłanych filmów z dwuminutowymi wystąpieniami, wybrano 10. „Obawialiśmy się nieco, że impreza zostanie zdominowana przez młodzież z Warszawy, ale w finale nie ma ani jednej osoby ze stolicy, co nas zaskoczyło, jest za to sporo osób z małych miejscowości, co bardzo nas ucieszyło” - podkreśla Igor Zalewski, dziennikarz, felietonista, wydawca i fundator Akademii Retoryki.

Wystąpienia finałowej dziesiątki będzie oceniało jury pod przewodnictwem Mariusza Zagórskiego. W skład jury wejdą także: Magdalena Gawin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP; Agnieszka Budzyńska-Daca, kierownik Zakładu Retoryki i Mediów UW; Aneta Wrona, trenerka Akademii Retoryki; Radosław Czekan, sędzia międzynarodowy i krajowy formatu brytyjskich debat parlamentarnych oraz przedstawiciel PKO Banku Polskiego - głównego Partnera Konkursu.

Finał rozpoczyna się o godz. 10 w Pałacu Kultury i Nauki, w sali im. Rudniewa.

Finał Konkursu Retorycznego

Finał Konkursu Retorycznego

www.akademiaretoryki.pl

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE