doc-lab-poland-hot-selection-badjao-duchy-z-morza

DOC LAB POLAND Hot Selection: „Badjao. Duchy z morza”

Kolejna odsłona cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat. Tym razem pokazany zostanie film "Badjao. Duchy z morza" w reżyserii Elizy Kubarskiej.

Film “Badjao. Duchy z morza” w reżyserii Elizy Kubarskiej jest opowieścią o ostatnich dniach Badjao, ludzi-ryb z Borneo, żyjących w ścisłej harmonii z naturą i słynących z nieprzeciętnych umiejętności nurkowych. 10-letni Sari podejmuje naukę u swojego wujka Alexana, ostatniego nurka głębinowego na wyspie Mabul. Alexan postanawia przekazać swój warsztat Sariemu, ponieważ nie może pogodzić się z tym, że pod wpływem zachodniej cywilizacji świat jego przodków znika. Uczy go nie tylko niebezpiecznej sztuki nurkowania przy użyciu rurki i sprężarki powietrza, ale również odkrywa legendy i zwyczaje Badjao.

DOC LAB POLAND HOT SELECTION to cykl spotkań z twórcami i pokazów najciekawszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Seanse organizowane są przez DOC LAB POLAND - największy w Polsce program dla profesjonalnych dokumentalistów, łączący konsultacje merytoryczne projektów filmowych z prezentacjami dla potencjalnych partnerów: producentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży.

Bar Studio, Plac Defilad 1, Warszawa, 13 września 2017 r. o godz. 19:00

DOC LAB POLAND Hot Selection: „Badjao. Duchy z morza”

DOC LAB POLAND Hot Selection: „Badjao. Duchy z morza”

www.facebook.com/events/803852623108667

VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE