wystawa-i-album-fotoreportera-wojennego-krzysztofa-millera-fotografie-ktore-nie-zmienily-swiata

Wystawa i album fotoreportera wojennego Krzysztofa Millera "FOTOGRAFIE, KTÓRE NIE ZMIENIŁY ŚWIATA"

11 września w warszawskiej Starej Galerii ZPAF odbędzie się wernisaż wystawy zmarłego w zeszłym roku Krzysztofa Millera FOTOGRAFIE, KTÓRE NIE ZMIENIŁY ŚWIATA.

Wystawa towarzyszy promocji albumu pod tym samym tytułem, którego wydanie było marzeniem utalentowanego fotografa i fotoreportera wojennego.

"Krzysztofa Millera od roku nie ma z nami. Zostało jego dzieło, stworzone z pasji opowiadania: o świecie naszych czasów, o trudzie istnienia, o złu, które w nas siedzi i często steruje naszymi poczynaniami, ale i o walce tegoż zła z dobrem, które szczęśliwie też w nas jest. Jako główny temat swoich fotograficznych opowieści Krzysztof Miller wybrał odnajdowanie się człowieka w stanach ekstremalnych, a takim stanem jest najczęściej wojna, kataklizm wywołany siłami natury lub błędami człowieka, czy nagłe zdarzenie jednostkowe, którego przebiegu nie da się w pełni przewidzieć. W takich krańcowych warunkach najdokładniej widać to spotykanie się dobra i zła, i jak człowiek szuka swojego miejsca w tym zwarciu, by jego człowieczeństwo obroniło się przed wychylającymi się spod skóry zwierzęcymi instynktami (...)"
Andrzej Zygmuntowicz, kurator

„Fotografie, które nie zmieniły świata” - Krzysztof Miller Wydawnictwo Agora, Warszawa 2017

Album będzie w sprzedaży w Starej Galerii podczas wernisażu i w trakcie trwania wystawy.

11.09 - 06.10.2017
wernisaż 11 września o 19:30
Stara Galeria ZPAF, Pl. Zamkowy 8, Warszawa
poniedziałek - piątek 12-18, sobota - niedziela 14-18

VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE