stanislaw-brach-miodem-plynace

Stanisław Brach „Miodem płynące”

Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków zaprasza na wystawę Stanisława Bracha „Miodem płynące”, którą będzie można oglądać od 25 kwietnia – 14 maja 2017 w Domu Artysty Plastyka.

Stanisław Brach jest znanym polskim rzeźbiarzem ceramikiem, mającym w dorobku kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i udział w zbiorowych w kraju i zagranicą. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kieruje Pracownią Ceramiki na Wydziale Rzeźby. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Ceramicznego CONCEPT – Tajwan Ceramics Biennale, Tajwan.

Projekt „Dwie Przestrzenie”, którego częścią jest wystawa „Miodem płynące”, jest wyrazem zainteresowania artysty szeroko pojętą problematyką ekologii i ochrony środowiska. Kompleksowa wystawa Stanisława Bracha opowiada o pszczołach, ich hodowli i niebezpieczeństwie ich zagłady. Artysta wykonał w swojej krakowskiej pracowni oraz w zakładach porcelany w Ćmielowie serię negatywowych odlewów pszczelich plastrów miodu. Ceramice towarzyszą rzeczywiste i designerskie obiekty, instalacje i film video. Projekt powstał w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa czynna od 25 kwietnia – 14 maja 2017
Galeria DAP, Dom Artysty Plastyka
Mazowiecka 11a, Warszawa

Stanisław Brach „Miodem płynące”

Stanisław Brach „Miodem płynące”

www.owzpap.org/wystawy/stanislaw-brach-miodem-plynace/ 
www.facebook.com/events/1320382868041062/

VOD

Suwalska mozaika

Stefan Gierowski. Portret


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE