hydrozagadka

Hydrozagadka

Zapraszamy na kultową komedię Andrzeja Kondratiuka, doskonale oddającą udrękę letnich, gorących dni w mieście. Tytułową zagadką jest niewytłumaczalne znikanie wody w Warszawie podczas największych upałów.

Nad jej rozwiązaniem biedzi się naukowiec, profesor Milczarek (w tej roli Wiesław Michnikowski). Pomaga mu nieustraszony detektyw As (zagrany przez Józefa Nowaka), który podejmuje nierówną i niebezpieczną walkę z tajemniczym, demonicznym przeciwnikiem, sprawcą całej wodnej afery. Trop prowadzi najpierw do ciemnego typa zwanego Plamą, a potem do egzotycznego Maharadży.

Swoją telewizyjną komedię kryminalną Andrzej Kondratiuk utrzymał w konwencji groteski i parodii znanych filmów sensacyjnych i opowieści komiksowych. Większość gagów, postaci i humorystycznych sytuacji widzowie znają już z ekranów. Reżyser zadbał o to, by trzymać publiczność w napięciu, ale też zaserwować jej sporą dawkę rozrywki. Są więc w filmie taniec brzucha, mężczyzna pojawiający się niespodziewanie w haremie, a także komiczny Maharadża Kaburu, którego odtwarza niezrównany Roman Kłosowski. „Hydrozagadka” to również fantastyczna satyra na czasy PRL-u.

Emisja 13 lipca, godz. 20.20, TVP Kultura

VOD

The Smashing Pumpkins – Oceania Live at NYC

Videofan, Zygmunt Rytka


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE